środa, 1 stycznia 2014

Chorągiewka - przykład 2.

Witajcie,

W przedostatnim poście http://warsztaty-inwestycyjne.blogspot.com/2013/12/choragiewka-przykad.html omówiłem Wam Chorągiewkę- formację Klasycznej Analizy Technicznej, przedstawiłem standardowe metody pomiaru wybicia z tejże formacji oraz metody wybicia zaadaptowane z formacji Trójkąta symetrycznego.
Dzisiaj przedstawię Wam kolejny prawdziwy materiał dowodzący występowanie Chorągiewki na rynku walutowym.


PRZYKŁAD 2

Po raz kolejny udowodnię Wam, że faktycznie metody pomiaru wybicia z Trójkąta symetrycznego sprawdzają się na formacji kontynuacji trendu jaką jest Chorągiewka.


Chorągiewka z 20.08.2013 - cz.1

Autor analizy: Szymon Pisarewicz.
Na wykresie NZDUSD zauważa się, iż od 5.sierpnia 2013 roku do 20.sierpnia 2013 roku panował krótkoterminowy trend wzrostowy. Obecnie obserwuje się przełamanie linii krótkoterminowego trendu wzrostowego.

Chorągiewka z 20.08.2013 - cz.1

Autor analizy: Szymon Pisarewicz.
Po dynamicznym przebiciu linii krótkoterminowego trendu wzrostowego można zauważyć prawdopodobnie kształtującą się formację Chorągiewki zapowiadającą dalsze spadki. Formacja kontynuacji spadków posiada już cztery punkty zwrotne stanowiące jej obwód. Ponadto wolumen wykazuje tendencję malejącą co jest charakterystyczne dla tego typu formacji, co zwiększa wiarygodność prognozowanych spadków. Sygnał sprzedaży nastąpi w chwili przebicia dolnej linii Chorągiewki, która została wyznaczona przez punkty zwrotne nr.1 i nr.3. 

Chorągiewka z 20.08.2013 - cz.2

Autor analizy: Szymon Pisarewicz.
Spadki wystąpiły oraz został osiągnięty docelowy poziom wybicia z formacji Chorągiewki.

Serdecznie pozdrawiam,
Szymon Pisarewicz.

0 komentarze: