środa, 15 stycznia 2014

Flaga - przykład 2

Witajcie,

Z godnie z zapowiedzią w przedostatnim poście http://warsztaty-inwestycyjne.blogspot.com/2014/01/flaga-przykad.html przedstawię Wam dzisiaj kolejny dowód na występowanie formacji Flagi na rynku walutowym.

PRZYKŁAD 2

Flaga z 8.09.2013 - cz.1

Autor analizy: Szymon Pisarewicz
Tygodniowy wykres USDCAD pokazuje panujący od 9/09/2012 długoterminowy trend wzrostowy oraz silny poziom techniczny 1.0444. 

Flaga z 8.09.2013 - cz.1

Autor analizy: Szymon Pisarewicz
Wykres czterogodzinny pokazuje dynamiczny spadek poniżej poziomu wsparcia 1.0444. 

Flaga z 8.09.2013 - cz.1

Autor analizy: Szymon Pisarewicz
Wykres M30 pokazuje, że pod omawianym poziomem technicznym kształtuje się formacja Flagi zapowiadająca kontynuację spadków (prawdopodobnie jest to korekta trendu wzrostowego, aczkolwiek teraz skupiamy się wyłącznie na jednym obszarze, w który zaczyna tworzyć się prawdopodobnie formacja Flagi). Jeżeli cena nie ukształtuje czwartego punktu zwrotnego, wówczas będziemy mieli do czynienia z formacją Klina wzrostowego, który również jest odpowiedzialny za zapowiedź spadków. 

Flaga z 8.09.2013 - cz.2

Autor analizy: Szymon Pisarewicz
Spadki wystąpiły, natomiast formacja Flagi okazała się być wiarygodnym sygnałem do zawarcia pozycji krótkiej. Pokazując Wam ten przykład formacji Flagi chcę powiedzieć, że to nie jest "ładny" przykład, lecz wzięty z praktyki, tak jak widać na wykresie zostały utworzone minimum 4 punkty zwrotne odpowiedzialne za kształt formacji, ale cena jeszcze umocniła się o prawie 10 pipsów zanim nastąpił prognozowany spadek, tym samym docelowy poziom wybicia z formacji również znajduje się o prawie 10 pipsów wyżej (widać wyraźnie zatrzymanie ceny przed wcześniej wyznaczonym docelowym poziomem wybicia z formacji) od czerwonego poziomu, który był wcześniejszym docelowym poziomem wybicia z formacji.

Serdecznie pozdrawiam,
Szymon Pisarewicz.

0 komentarze: