sobota, 11 stycznia 2014

Zdrowie fizyczne, a sukces !

Witajcie,

Bez względu na to czy będziecie pracownikami u kogoś, czy osobami prowadzącymi własną działalność gospodarczą, która wygeneruje Wam środki na inwestycje, musicie pamiętać o bardzo ważnej rzeczy- o Waszym zdrowiu! 

Bardzo często można usłyszeć w radiu, zobaczyć w telewizji, przeczytać w gazecie historie ludzi, którzy odnieśli sukces zawodowy kosztem własnego zdrowia. Nigdy nie jest za późno na zmianę i prowadzenie zdrowego stylu życia, ale im później zaczniecie dbać o siebie, tym zdecydowanie dłużej będziecie odzyskiwać dobrą kondycję fizyczną.

W czasie pracy Waszym głównym narzędziem jest Wasz umysł, a więc zadbajcie o niego! Dodajcie mu więcej energii poprzez włączenie do diety posiłków wspomagających metabolizm, utrzymywanie energii, poprawiających koncentrację i czujność. 

Bardzo dobrym materiałem energetycznym dla mózgu są węglowodany, które w połączeniu np. z witaminami grupy B, kwasem foliowym, ulegają poprawnym przemianom w organizmie człowieka.

Jeżeli chodzi o posiłki zawierające dobre źródła węglowodanów to należałoby zaliczyć do nich np. warzywa twarde (np. grzyby, marchew, szpinak, kalafior), pieczywo pełnoziarniste, żytnie i kukurydziane oraz owoce (np. jabłko, gruszka, wiśnie). Warto też pamiętać o spożywaniu produktów zawierających białka np. jajka, ryby.

Istnieje również wiele różnorodnych mini posiłków-przekąsek, które także są odpowiedzialne za dostarczanie energii np. owoce suszone, chrupki chleb z żółtym serem.

Pamiętajcie także o tym, że witamina C, magnez, cynk i żelazo mają ogromny udział przy powstawaniu potrzebnej Wam energii! Jeżeli nie zatroszczycie się o odpowiedni poziom żelaza w Waszym organizmie może to mieć negatywny wpływ np. na Waszą sprawność umysłową! Ponadto działanie mózgu można wesprzeć również poprzez używanie różnych preparatów np. żeń-szeń lub lecytyna, która poprawia zdolności kojarzenia, zapamiętywania, a także pomaga podczas zwiększonego wysiłku psychicznego i nerwowości.

Dbajcie o swoje zdrowie!
Dobra kondycja fizyczna to lepsze samopoczucie i większa wydajność nie tylko w pracy, ale również w życiu prywatnym. Jak będziecie w przyszłości Prezesami poważnych przedsiębiorstw (czego Wam życzę!) to pomyślcie, także o rozwoju Waszych pracowników i to nie tylko tym zawodowym, ponieważ ich dobra kondycja fizyczna i psychiczna będzie decydować o sukcesie całego zespołu!

Serdecznie pozdrawiam, 
Szymon Pisarewicz.

0 komentarze: