środa, 25 grudnia 2013

Chorągiewka - przykład.

Witajcie,

Dzisiaj przedstawię Wam formację kontynuacji trendu jaką jest Chorągiewka- jedna z najskuteczniejszych formacji cenowych Klasycznej Analizy Technicznej.

Rysunek 1. Chorągiewka.
Formacja przedstawiona na Rysunku 1. występuje podczas trendu wzrostowego. Ta formacja kształtuje się na rynku po uprzednim wystąpieniu prawie pionowego wzrostu ceny. Chorągiewka składa się z dwóch zbieżnych linii.
Rysunek 2. Chorągiewka podczas bessy.
Chorągiewka utworzona w trendzie spadkowym wygląda jak lustrzane odbicie tejże formacji w trendzie wzrostowym (Rysunek 2).

METODY POMIARU WYBICIA Z CHORĄGIEWKI
Istnieje bardzo prosta metoda pomiaru wybicia ceny z formacji Chorągiewki.
Rysunek 3. I metoda pomiaru.
- na Rysunku 3, została odmierzona długość od poprzedniego miejsca wybicia (poziomu oporu/linii trendu) do środka formacji Chorągiewki (pozioma linia wyznaczona za pomocą miejsca przecięcia się zbieżnych linii tworzących formację), następnie tę odległość nanosimy w miejscu przecięcia się linii tworzących formację.
Rysunek 4. I metoda pomiaru.
- Rysunek 4. pokazuje identyczną metodę pomiaru wybicia z Chorągiewki z tym podczas trwającej bessy.
Rysunek 5. Adaptacja metody pomiaru wybicia z Trójkąta symetrycznego dla formacji Chorągiewki.
- Niektórzy traderzy adaptują metodę pomiaru wybicia ceny z Trójkąta symetrycznego na metodę pomiaru wybicia z Chorągiewki. Rysunek 5. pokazuje bardzo zachowawczą (ale też nie wykorzystującą potencjału formacji) metodę pomiaru wybicia z Chorągiewki, która polega na odmierzeniu odległości pomiędzy punktem zwrotnym nr.2, a naprzeciwległą krawędzią formacji i naniesieniu tego odcinka w miejscu wybicia z formacji.
Rysunek 6. Adaptacja metody pomiaru wybicia z Trójkąta symetrycznego dla formacji Chorągiewki w trendzie spadkowym.
- Rysunek 6. również pokazuje zaadaptowaną metodę pomiaru wybicia z Trójkąta symetrycznego dla formacji chorągiewki, ale podczas panującej na rynku bessy.

Podsumowując, formacja Chorągiewki:
  • posiada co najmniej 4 punkty zwrotne,
  • kształtuje się po prawie pionowym ruchu ceny,
  • jest formacją zapowiadającą kontynuację panującego na rynku trendu,
  • zawiera możliwość adaptacji metod pomiaru wybicia z formacji Trójkąta symetrycznego.
A teraz przejdźmy do prawdziwego przykładu obrazującego formację Chorągiewki na rynku walutowym, który dla Was przygotowałem.

PRZYKŁAD

Aby pokazać Wam, że faktycznie metody pomiaru wybicia z Trójkąta symetrycznego sprawdzają się na formacji kontynuacji trendu jaką jest Chorągiewka przedstawię Wam kilka przykładów, dzisiaj omówię Wam jeden z nich, zaś kolejny przedstawię Wam następnym razem. 

Chorągiewka z 29.08.2013- cz.1

Autor analizy: Szymon Pisarewicz
Na wykresie USDJPY zauważa się panujący od 19.lipca 2013 roku średnioterminowy trend spadkowy.

Chorągiewka z 29.08.2013- cz.1

Autor analizy: Szymon Pisarewicz
Obecnie kurs umocnił się kształtując po prawie pionowym ruchu formację chorągiewki. Na chwilę obecną powstająca formacja może zapowiedzieć nadchodzące wzrosty, ponieważ posiada już cztery punkty zwrotne odpowiadające za jej obwód, a także wolumen jest malejący co stanowi charakterystyczne zachowanie dla tego typu „kształtu” ceny. W chwili, gdy cena przebije górną krawędź formacji utworzoną przez punkty zwrotne nr.1 i nr.3, wówczas zostanie wygenerowana okazja do zajęcia pozycji długiej. 

Chorągiewka z 29.08.2013- cz.2

Autor analizy: Szymon Pisarewicz
Prognoza potwierdziła się, formacja Chorągiewki zapowiedziała wzrosty. Przebicie górnej krawędzi formacji wyznaczonej na podstawie punktów zwrotnych nr.1 i nr.3 wygenerowało dobry sygnał zajęcia pozycji długiej, docelowy poziom wybicia z formacji został osiągnięty.

Serdecznie pozdrawiam,
Szymon Pisarewicz.

0 komentarze: