wtorek, 26 listopada 2013

Mam kłopot z emocjami, potrzebuje jakiegoś prostego sposobu aby sobie z nimi poradzić?

Witajcie,

Celem mojego kolejnego pytania, które zadałem Panu dr Dariuszowi Świerk było poznanie jego opinii na temat emocji, które towarzyszą podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych na giełdzie. Sądzę, że to pytanie jest dość istotne, ponieważ zawiera praktyczną poradę, z której każdy może skorzystać.

Pytanie 8: Mam kłopot z emocjami, potrzebuje jakiegoś prostego sposobu aby sobie z nimi poradzić?

Odpowiedź: Poświęcę kilka tematów podczas kilku lekcji temu, podobnie jak stratom. Teraz skupiamy się na tym, żeby stworzyć solidną podstawę do tego, żeby w ogóle wejść na rynek.

Jeśli odczuwasz emocje, strach i stres to z doświadczenia powiem, że na początku 60-70% tego uczucia jest spowodowane faktem, że nie jesteś dobrze przygotowany do działań na rynku live.

Dlatego taki nacisk kładę od samego początku na doskonałe przygotowanie - ono sprawia, że ponad połowa najpoważniejszych problemów z emocjami i stresem znika.

Moja rekomendacja jest następująca: Nie graj live, skup się na dokładnym poznaniu systemu, w różnych sytuacjach i warunkach.

Inaczej pójdziesz dłuższą drogą: ci co chcą szybko zarabiać stają się dostawcami kapitału na rynek.

Obniżenie emocji przychodzi naturalnie gdy dobrze poznasz system i wiesz jak się zachowuje na rynku, gdy wiesz czego się spodziewać, wiesz, że w dłuższym okresie zyski przewyższą straty i wyjdziesz na plus.

Po drugie – nie patrz na „zyski” i „straty” w pieniądzach tylko myśl o pipsach. Nie myśl o tym co sobie kupisz za „pieniądze, które wygrałeś”. Pieniądze to temat silnych emocji, zastąp je pipsami. Jeśli jest taka możliwość to ustaw platformę tak aby wskazywała Ci wyniki w pipsach a nie w pieniądzach.

Pytanie 9: ( Dalsza część wywiadu już niebawem :) )


Serdecznie pozdrawiam,
Szymon Pisarewicz.

0 komentarze: