wtorek, 5 listopada 2013

Jak zostać profesjonalnym inwestorem?

Witajcie,

Tak jak obiecałem w tej edycji Warsztatów Inwestycyjnych ujawnię Wam nieopublikowane jak dotąd nigdzie moje wywiady z Panem dr Dariuszem Świerk, ekspertem (aktualnie międzynarodowym) w kwestii rozwoju inwestorów i traderów.

Pytania, które zadawałem Panu dr Dariuszowi Świerk były dość trudne i wymagające, ale w uwzględnieniu ogromnej wiedzy i doświadczenia Pana dr Świerk udało mi się przeprowadzić z nim kilka wywiadów, na których publikację mam jego zgodę.

Zaczynamy! :)

Pytanie 1: Jak zostać profesjonalnym inwestorem?

Droga od „zera” do „Top Investora” wymaga wiedzy o tym, jak najszybciej uczy się nasz mózg. 


Częścią wiedzy na temat ścieżki sukcesu jest wiedza na temat tego, w jaki sposób uczy się nasz mózg. 

Najlepsi traderzy zaczynali od zera – nie wiedzieli nic. Jednym z krytycznych momentów ich rozwoju była chwila, kiedy zaczynali rozumieć system. Często poprzedzały ją różne wydarzenia, chwile rezygnacji, zniechęcenia, rozstania z rynkiem i późniejsze powroty.

Wiele systemów transakcyjnych opiera się na rozpoznawaniu formacji (cenowych i świecowych), rozpoznawaniu sygnałów płynących ze wskaźników. Innymi słowy – musisz zobaczyć pewną ilość przykładów, żeby móc poprawnie zidentyfikować sygnały, kiedy będą się rysowały w czasie rzeczywistym na rynku. 

Stąd pomysł, żeby przedstawić czytelną „najszybszą drogę” z jasnym określeniem celów na każdym etapie – tak, aby uczący się wiedział gdzie aktualnie jest oraz jak najszybciej przechodził przez kolejne etapy do sukcesu.

Pytanie 2: ( Dalsza część wywiadu już niebawem :) )  


Serdecznie pozdrawiam,
Szymon Pisarewicz. 

0 komentarze: