czwartek, 3 maja 2012

Lekcja 43. "Dowiesz się jak zmieni ciebie wygrana lub..."

Drodzy Czytelnicy,

Mówi się, że dobrych ludzi jest coraz mniej na tym świecie... , ale dzisiaj przedstawię Wam osobę, która jest wspaniałym człowiekiem. Osobę, która nigdy nie pozostaje obojętna na innych. Osobę, która jest najlepszym specjalistą w tym co robi. O kim mówię? Pan Marcin Paweł Panek, Właściciel Firmy Scriptio. Zanim przejdziemy dalej, proszę abyście najpierw zapoznali się z osobą Pana Marcina Pawła Panek: http://scriptio.pl/index.php/scriptio-o-mnie


Panu Marcinowi Pawłowi Panek również gra na giełdzie nie jest obca, toteż dlatego poprosiłem o udzielenie opinii oraz wskazówek dotyczących gry na giełdzie, oto jaką odpowiedź uzyskałem:

"Wiele jest prawd i porzekadeł na temat tego jak gospodarować pieniędzmi,  być bogatym, czy zapewnić sobie komfortową starość. Wszystkie te rady, cytaty i magiczne sztuczki ścierają się z rzeczywistością w jednym miejscu – na giełdzie. Z tego powodu każdy kto zastanawia się nad własnymi finansami powinien spróbować. Osobiście uważam, że jest to doświadczenie równie głębokie jak powieści Lwa Tołstoja czy Michaiła Bułhakowa.

Nie ważne kim jesteś, ile masz pieniędzy i jak oceniasz swoją wiedzę ekonomiczną. Giełda to miejsce głupców i geniuszy, pechowców i szczęściarzy. Jedno z nielicznych miejsc gdzie wszyscy ludzie są równi. Jeżeli na przykład myślisz sobie że zarobisz wiele procent w przeciągu tygodnia, rynek papierów wartościowych natychmiast sprawdzi czy masz racje. Po kilku dniach będziesz wiedział o sobie więcej niż przed tym jak zainwestowałeś pieniądze. Dowiesz się jak zmieni ciebie wygrana lub jak zareagujesz na stratę. Poznasz emocje związane z zaryzykowaniem prawdziwych pieniędzy i poddaniem swoich opinii o rynku brutalnej weryfikacji.

Inwestowanie podobne też jest do miłości. Przecież nikt nie kocha swojej wybranki zawsze tak samo. W każdym uczuciu zdarzają się chwile gorsze i lepsze. Momenty gdy fascynacja drugą osobą gwałtownie rośnie oraz takie gdzie gwałtownie maleje. Miłość zmienia się nieustannie wraz z czasem, choć nawet nie jesteśmy w stanie tego zauważyć. Zmiany jakie wywołuje miłość, są oczywiście tak silne, że nie odda ich żadne opowiadanie czy symulacja. Podobnie jest z giełdą. Dlatego obu tych sytuacji należy doświadczyć osobiście. Oczywiście w granicach rozsądku.

Pozdrawiam,
Marcin Paweł Panek"


Szanowny Panie Marcinie Pawle Panek,

Cieszę się, że wyraził Pan zgodę na ujawnienie swojej opinii na temat gry na giełdzie. Sądzę, że dzięki niej każdy z nas zauważył interesujące oraz wartościowe obszary wiedzy. 
Jestem dość doświadczoną osobą, ale chwila, w której Pana poznałem... była chwilą po której tak naprawdę zacząłem żyć inaczej, zgodnie z samym sobą... dziękuję.
Proszę przyjąć ode mnie oraz Czytelników mojego bloga życzenia dużo zdrowia oraz wielu sukcesów!

Z wyrazami Szacunku,
Szymon Pisarewicz wraz z Czytelnikami bloga: http://warsztaty-inwestycyjne.blogspot.com

0 komentarze: