Witajcie!
Mam nadzieję, że obejrzeliście filmik, który Wam poleciłem, albowiem wówczas będzie Wam łatwiej wczuć się w atmosferę przekazu jaki do Was kieruję.
Otóż najpierw chcę, abyście odpowiedzieli sobie na poniższe pytania w aspekcie nauki gry na giełdzie:
1. Najważniejsze jest to, abyś wiedział (-a) czego chcesz? Co chcesz osiągnąć?
2. Czy chcesz być Mistrzem czy tylko normalnym człowiekiem? Dlaczego to chcesz robić?
Zanim cokolwiek zrobicie w jakimkolwiek wybranym przez siebie kierunku, musicie sobie ustalić pewne priorytety.
Po udzieleniu odpowiedzi na powyższe pytania, musicie wiedzieć, że w dążeniu do celu konieczna jest systematyczność. Poświęcajcie godzinę dziennie np. na zdobywanie wiedzy z zakresu rynków finansowych, na czytanie for giełdowych, na analizowanie wykresów. Bez systematyczności tak naprawdę nie będzie żadnego efektu...
A gdy zacznie się Wam wydawać, że Wasza praca jest nudna, wówczas to będzie dobry znak, dlaczego? Otóż ten moment będzie przełomowy, albowiem.... to nie nuda, to znak że w danej dziedzinie jesteście już profesjonalistami i tak naprawdę pozostaje już tylko dalszy rozwój!
Zdaję sobie sprawę, że każdy ma swoje życie, ale postarajcie się jakoś wygospodarować czas na naukę. Ktoś kto obejrzał filmik z poprzedniej wiadomości, ten wie, że „wola psychiki daje wyniki”. Musicie się zaangażować, dopiero wtedy będą rezultaty.
I nie ma tak, że dziś poczytam jakąś książkę np. przez 15 minut, a jutro przez 105 minut, nie ma takiej opcji! Albo dążę do bycia lepszym, do osiągnięcia swoich marzeń, albo zostawiam to i idę sobie na spacer. Po prostu musicie wytrwać w swoich postanowieniach, nie ma innego wyjścia. A ja Wam w tym pomogę tak jak tylko będę potrafił, właśnie dlatego założyłem tego bloga.
Musicie wiedzieć, że żyjemy w świecie, w którym większość ludzi tak naprawdę nie wie czym jest giełda. Większość ludzi, gdy tylko słyszy to słowo, od razu ucina temat tłumacząc się, iż jest to ryzykowna sprawa, otóż niekoniecznie, albowiem RYZYKOWNA JEST NIEWIEDZA.
Pamiętajcie: „Mistrza nie poznaje się po tym, że wygrywa, lecz po tym co on robi, gdy przegrywa”. Wielokrotnie zostaniecie wystawieni na próbę swoich sił, przekonań, tego w co wierzycie. Proszę nie poddawajcie się, albowiem tylko potykając się człowiek przesuwa się do przodu.
P.S. Dziękuję za e-mail'e. Odpowiem tutaj na pytanie, dlaczego tak bardzo kładę nacisk na psychologię w grze na giełdzie? Otóż struktura sukcesu giełdowego (i nie tylko) składa się z następujących elementów: 10% system, 20% zarządzanie pozycją, 70% psychologia (emocje).