niedziela, 26 lutego 2012

Lekcja 27. Odpowiedzi na pytania.

Witajcie :)


Dziękuję za e-mail’e, przed chwilą wybrałem kilka pytań, na które odpowiem tutaj ( naturalnie nie podając ich autorów- szanuję Waszą prywatność ).

Pierwsze pytanie: " Szymonie, cieszę się, że wspierasz osoby chcące się nauczyć grać na giełdzie. Również uważam, że psychologia inwestowania, a także motywacja do nauki tej niełatwej profesji jest bardzo ważna. Mam do Ciebie pytanie: kiedy będziesz organizował jakieś kolejne Warsztaty Inwestycyjne? "

Odpowiadam: Dziękuję za tak miłą wiadomość. W chwili obecnej ze względu na brak większej ilości wolnego czasu postanowiłem polecać Wam na bieżąco bardzo cenne materiały szkoleniowe w postaci tytułów książek o tematyce inwestycji. Ale nie martwcie się, sądzę że niebawem zorganizuję Wam ciekawą konferencję lub warsztaty związane z przeprowadzaniem inwestycji na giełdzie. Proszę o śledzenie mojego bloga, ponieważ właśnie tutaj będę również umieszczał informacje związane z różnymi konferencjami i szkoleniami.


Drugie pytanie: " Panie Szymonie, co sądzi Pan o grze na okresach typu: Day, Week, Month ? "

Odpowiadam: Dokonywanie inwestycji na okresach, o których mówimy jest nacechowane większym spokojem ( należy również zaznaczyć fakt, iż np. poziomy oporów i wsparć które znajdują się na wyższych okresach są silniejsze od poziomów uformowanych na niższych okresach ). Innymi słowy, grając na wyższych okresach nie musimy ciągle być obecni przed komputerem i sprawdzać swojej transakcji np. co 5 minut. Każdy z Was powinien dopasować ramy czasowe ( TF'y) do swojego stylu inwestycji i ilości czasu, który jesteście w stanie poświęcić na pomnażanie środków. Nie musicie grać wyłącznie na okresach typu: Day, Week, Month, albowiem istnieją również trochę inne ramy czasowe, mam na myśli godziny otwarcia i zamknięcia różnych sesji.
 
Innymi słowy, aby zwiększyć efektywność Waszych inwestycji samodzielnie odpowiedzcie sobie na pytanie: ile czasu jestem w stanie poświęcić na dokonywanie inwestycji? Niektórzy nie zwracają uwagi na godziny otwarcia i zamknięcia różnych sesji, zaś inni inwestorzy starannie analizują rynek tylko i wyłącznie podczas trwania określonej sesji.


Na pozostałe pytania udzielę indywidualnych odpowiedzi, także raz jeszcze dziękuję za wiadomości i proszę o bieżące sprawdzanie poczty.

Pozdrawiam,
Szymon Pisarewicz.

0 komentarze: