środa, 22 lutego 2012

Lekcja 26. Uwaga ! Podwajam Wasze szanse na osiągnięcie sukcesu !


Wszyscy pamiętamy jak uczyliśmy się na egzaminy w szkole. Uczyliśmy się systematycznie, a mimo to otrzymywaliśmy niezadowalające oceny. Czemu? Na to pytanie odpowiada poniższy filmik.


Podsumowując, podczas czytania książek o tematyce giełdowej, a konkretniej podczas nauki np. formacji świecowych ubierzcie się w takie same rzeczy, w jakich będziecie dokonywać transakcji przez Wasz komputer. Albo podczas czytania książek o giełdzie załóżcie sobię na rękę zegarek i od czasu do czasu spoglądajcie na niego. Czemu? Już tłumaczę, otóż jeżeli będziecie testować teorię w praktyce i jeżeli będzie Wam się wydawało, że zapomnieliście wszystko o czym ostatnio czytaliście, wówczas spójrzcie na swój zegarek- rzecz która Wam towarzyszyła podczas nauki. Wasz umysł, zacznie automatycznie przypominać sobie pewne rzeczy, o których niedawno czytaliście. Cały mechanizm nazywa się trikiem pamięciowym. 

Jestem pewien, że znajomość tego triku pomoże Wam m.in. podczas gry na giełdzie np. patrzycie na wykres cen akcji, narysowała się jakaś formacja świecowa, kojarzycie ją... wtedy zamiast otwierać ponownie książkę (nie zawsze będziecie mieli ją pod ręką), po prostu popatrzcie przez chwilę na symbol  (zegarek), który Wam towarzyszył podczas nauki, albowiem w tym momencie zwiększycie szanse na przypomnienie sobie rzeczy o których czytaliście. 

Polecam!

0 komentarze: